+48 666 733 660 biuro@fotowolta.pl Wrzosowa 127 / 3, 25-211 Kielce

Pompy Ciepła

Pompa ciepła w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną

Nowoczesnego budownictwo wyznacza pro-ekologiczne trendy związane z osiągnięciem jak największej samowystarczalności energetycznej budynków. Optymalnym rozwiązaniem technologicznym jest połączenie instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła. Wykorzystanie energii elektrycznej wyprodukowanej przez panele fotowoltaiczne powinno zapewnić bezawaryjną i automatyczną pracę pompy ciepła, która odpowiada również za centralne ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową.

Tego typu instalacje wykorzystujące pompy ciepła i panele fotowoltaiczne, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Do zalet należy zaliczyć całkowity brak zanieczyszczeń środowiska naturalnego oraz niskie koszty eksploatacyjne. Ponadto w ramach krajowego programu "CZYSTE POWIETRZE" można ubiegać się o dotację do zakupu i montażu pompy ciepła nawet do 90% oraz uzyskać kredyt na preferencyjnych warunkach do paneli fotowoltaicznych, gdzie oprecentowanie wynosi zaledwie 2,4%.

Z naszej strony zapewniamy fachowe doradztwo w doborze odpowiednich komponentów przy tego typu instalacjach, a także pomoc przy uzyskaniu finansowania.